Skip to content

Gerald Celente: PIIGS, prestitutky a globální kolaps

25/07/2011

Outsider Media

Přečtěte si o tom všechno!“ Ne, to všechno se ani nedá přečíst! Média byla plná zpráv o tom, jak se na finanční trhy vrací šťastné časy. Po bouřlivém začátku se na konci června a na začátku července začaly na burzách řetězit dvouleté rekordy týdenních zisků na základě těchto dobrých zpráv: Americký index průmyslové výroby neočekávaně vzrosl a dluhy obklíčené a sužované Řecko bylo opět „zachráněno“ – nahromaděním nového dluhu k těm nesplatitelným starým.

Ano, existovaly sice jisté obavy, ale, jak napsaly New York Times 25. června, „Dva roky od úředního oznámení, že ekonomika se oživila, se stále chová jako letadlo bezcílně pojíždějící po letištní ploše. Jen málo ekonomů předpovídá opětovný návrat recese … analytici všeobecně očekávají, že ekonomika by se měla zvednout v druhé polovině roku.“

Ekonomové předpovídali silný nárůst počtu pracovních míst na červen. O dva týdny později, když byla zveřejněna čísla, musel Úřad pro statistiku práce (Bureau of Labor Statistics) oznámit, že bylo vytvořeno pouhých 18 tisíc pracovních míst – nikoliv plánovaných 125 tisíc … od těch samých ekonomů, kteří také „nepředpovídali opakovaný návrat recese“. A tak, bez zaváhání a změny rytmu, změnily NY Times svoji melodii – s pomocí nových slov, jež nahradila slova stará, která by jim už nikdo nesežral:

Nízké údaje z trhu práce ukazují, že oživení se začíná oddalovat

Navzdory předpovědi ekonomů, že se bude přijímat, nezaměstnanost se vyšplhala až na 9,2 %
(celý článek: PIIGS, prestitutky a globální kolaps)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: