Skip to content

Generální tajemník Nato varuje, že šrkty ve výdajích na armádu zemí Nato postaví do role globálního policisty Čínu

26/07/2011

Daily Mirror

Generální tajemník prohlásil: “Poprvé v historii Nato máme operaci, která není vedena Američany.”
Škrty ve vojenských výdajích napříč Evropou zmenší globální roli Nato a povedou k tomu, že se z Číny stane globální policajt, varoval včera (pozn. 20. 7. 2011) šéf alliance.

Anders Fogh Rasmusen pochválil Británii a Francii za to, že se ujaly vedení konfliktu v Libyi, ale řekl, že by se ho nemohly zhostit bez pomoci USA.

A také tvrdí, že pokud evropští leadři sníží počet vojsk, bude to mít negativní dopad na vojenskou přepravu a zpravodajskou činnost.

Pan Fogh Rasmussen promluvil jen několik dnů poté, co (pozn. britský) ministr obrany Liam Fox odhalil plán na snížení počtu vojsk o 17000.

“ Evropané by to nemohli zvládnout sami, a podstatné šrty ve výdajích na obranu ve všech zemích Nato, které jsme nedávno viděli, proto pochopitelně dávají důvod k obavám. Pokud současný vývoj bude pokračovat, vliv Evropy na mezinárodní scéně bude klesat kvůli medostatků kriticky důležitých transportačních kapacit, kriticky důležitété kapacity sběru zpravodajských informací, a protože tato Evropa nebude schopná partecipovat v managementu mezinárodních krizí.

“Mezera bude zaplněna rostoucími mocnostmi jako je Čína a Indie. To je fakt.”

Stínový ministr obrany Jim Murphy také varoval před “nerovnováhou” mezi USA a Evropou.

V proslovu ve Washingtonu řekl: “Evropa musí ukázat svoji váhu v Nato, nebo Nato nebude mít valnou budoucnost. Buď jsme v tom společně, odhodlaní přispět svým dílem, nebo nejsme alliance, která přetrvá do budoucna.”

Poslanec z Labouristickou stranu dodal: “Je důležité pro Spojené království, aby se postavilo za tuto myšlenku, protože nyní díky našemu silnému partnerství s evropskými národy získáváme moc a vliv ve všech našich mezinárodních vztazích.”

zdroj: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=25717

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: