Skip to content

Falešní džihádisté?

02/08/2011

O dvou „zástupcích al-Kaidy v USA“ vyšlo najevo že jsou židovského původu, jeden ůdajně působil v Anti-Defamation League (liga proti antisemitismu), což není zrovna profil džihádisty. Jméno Pearlman dokonce uvádí FBI na jeho profilu hledané osoby. V druhém případě působí podezřele – i když samozřejmě to není nemožné – konverze z ortodoxního židovství k islámismu. Podrobnosti na odkazu: http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/fakealqaeda.php

Anwar Al Awlaki, „nejnebezpečnější inspirátor terorismu“, se účastnil tajné schůzky v Pentagonu

Článek z The Sydney Morning Herald z prosince roku 2002 (Palestinians arrest al-Qaeda ‚poseurs‘, December 8 2002, smh.com.au) informuje o možná fingovém působení al-Kaidy na palestinských teritoriích, za kterým měl stát Izrael (Mossad?):

Vysoký vládní činitel včera prohlásil, že palestinské bezpečnostní složky zajaly skupinu Palestinců obviněných z kolaborace s Izraelem a  z předstírání, že jsou operativci teroristické sítě Usámi bin Ladina al-Kaidy.

K zatčení došlo dva dny poté, co izraelský premiér Ariel Šaron prohlásil, že  v Gaze a v Libanonu operují členové al-Kaidy. “Představitelé palestinské správy zajali skupinu kolaborantů, kteří se přiznali k tomu, že pracovali pro Izrael, a předstírali, že jsou operativci al-Kaidy v palestinském teritoriu,” prohlásil činitel, který chtěl zůstat v anonymitě.

Řekl, že údajným kolaborantům šlo o “zdiskreditování palestinského lidu, ospravedlnění všech zločinů Izraele a poskytnutí záminky k nové (vojenské) agresi v pásmu Gazy.”

Činitelé neuvedli, kolik podezřelých bylo zadrženo, ani to, kdy a kde k zatčení došlo.

Nabil Shaath, ministr pro mezinárodní spolupráci, v minulých dnech oznámil, že kvůli údajné přítomnosti operativců al-Kaidy v pásmu Gazy uspořádá tiskovou konferenci.

Šaronovo prohlášení bylo první oficiální alegací ze strany Izraele, že al-Kaida, která obviňována ze zosnování útoků 11. září 2001 ve Spojených státech, operuje na palestinských teritoriích.

Prohlášení bylo považováno za překvapivé, protože pásmo Gazy je prakticky zcela izolováno izraelskými jednotkami.

Konzervativní představitel Izraele také obvinil ze spolupráce s dalšími členy teroristické organizace libanonskou šiitskou milici Hizballáh.

Palestinci alegace odmítli jako “naprosto absurdní” a obvinili Šarona z toho, že chce pod záminkou “války proti terorismu”, vedené USA, vystupňovat vlastní vojenské operce proti ozbrojencům na jejich území.

Libanonská vláda spolu s Hizbaláhem vydaly podobná prohlášení. Americký občan Syrského původu byl minulý měsíc zajat na Ben Gurionově letišti v Tel Avivu kvůli podezření z převádění peněz teroristickým organizacím obecně a zejména těm, spojenými s al-Kaidou.

Tři Izraelci a deset Keňanů bylo minulý čtvrtek zabito při sebevražedném útoku na hotel poblíž keňského přístavu v Mombase; krátce poté, co odpálené rakety těsně minuly izraelský dopravní letoun při odletu, který měl na palubě 261 pasažérů.

K útokům se údajně na jedné islamistické webové stránce přihlásila al-Kaida. Včera izraelské jednotky za podpory tanků a bojových helikoptér vtrhly do utečeneckého tábora Bureij v pásmu Gazy, což vyvolalo ozbrojený konflikt, při kterém podle palestinských svědků a lékarů zahynulo 10 lidí.

Vojenští činitelé prohlásili, že se jednotky během tříhodinového proniknutí do tábora, které proběhlo před západem slunce, a mělo za účel odstranit militantní skupiny odpovědné za útoky na jednotky v Gaze během vice než dvouletého Palestinského povstání za nezávislost, potýkaly se silným odporem.

zdroj: http://www.smh.com.au/articles/2002/12/07/1038950239070.html

Reklamy
komentáře 4 leave one →
 1. Daniela permalink
  03/08/2011 13:44

  Fungující odkaz vide:

 2. SocTraf permalink*
  03/08/2011 14:23

  díky, video ale vypadá funkčně…

 3. SocTraf permalink*
  03/08/2011 18:07

  Michael E. Leiter, the Bushist embed who told the Senate last year during hearings into 2009’s aborted plot to bring down Northwest Airlines Flight 253 over Detroit on Christmas Day: „I will tell you, that when people come to the country and they are on the watch list, it is because we have generally made the choice that we want them here in the country for some reason or another.“

  What those reasons are for wanting a terrorist to board a packed airliner were not spelled out to Senate nor were they explored by corporate media. This raises an inevitable question: what else is the administration concealing from the American people?

  http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=25843

Trackbacks

 1. Kdo financuje islamofobní kampaň v USA? « Sociologická trafika

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: