Skip to content

Utajují vlády technologii, která by vyřešila energetickou i klimatickou krizi?

08/08/2011

Mojmír Babáček, Britské listy

Na blogu Open Salon, který provozuje americký server Salon, první internetový časopis v dějinách, založený v americkém centru moderních technologií v Silicon Valley, vyšel 1. července článek, podle kterého „od roku 2006 pět různých vynálezců vyprojektovalo, tři vytvořili a dva předvedli samostatné, bezpečné a zelené jaderné „plasmové“ baterie, které mohou po dobu pěti až deseti let dodávat spolehlivou a stálou energii bez jediného dobití“ ZDE. V bateriích je, podle článku, používáno thorium, které už v indických jaderných elektrárnách začíná nahrazovat uran, a jehož světové zásoby jsou třikrát větší než světové zásoby uranu a mohly by být využívány pro celosvětovou spotřebu energie stovky let. Elektromagnetické vyzařování baterií přitom údajně nepřesahuje úroveň vyzařování mobilního telefonu.

Ruský vědec Dimitrij Petronov, podle své sestry, zásoboval po dobu jednoho roku celou svou domácnost baterií o velikosti krabice od bot a tvrdil, že baterie o velikosti obytného domu by byla schopná zásobovat energií po dobu 5 – 10 let město se 2 milióny obyvatel.

Svědectví o vynálezu Dimitrije Petronova ale vydala jenom jeho sestra. Podle jejích slov, její bratr vynález předvedl ruské vojenské laboratoři, kde mu doporučili, aby baterii vylepšil podle amerického vynálezu, který umožňuje, aby baterie vydržela déle. Zhruba rok potom, 13. února 2010, ale její bratr zmizel ZDE.

(celý článek: Utajují vlády technologii, která by vyřešila energetickou i klimatickou krizi?)

komentáře 2 leave one →
 1. SocTraf permalink*
  08/08/2011 18:45

  zajímavý alternativní elektromotor:

 2. SocTraf permalink*
  08/08/2011 18:51

  „Earthquake, Fusion and New Energy Research“ with Dr. Steven Jones. Scientific research into instances of man-made earthquakes; HAARP; muon-catalyzed fusion; metal catalyzed fusion; a new kind of dynamic energy.

  MP3: http://www.kpfa.org/archive/id/70471

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: