Skip to content

Podle Bushova a Clintonova antiteroristického cara došlo k rozsáhlé manipulaci s fakty o 11/9

15/08/2011

Richard Clarke, Bushův a Clintonův nejvyšší antititeroristický car, přišel s obviněním, že z nejvyšších míst CIA byl vydán příkaz potlačit klíčové informace týkající se dvou únosců letadel patřících k al-Kaidě, kteří pobývali na území USA. Clarke se domnívá, že špičkoví činitelé CIA se snažili únosce naverbovat a obrátit je na naši stranu, ale neuspěli. Když jim došlo, že se dopustili chyby, zahladili stopy tak, aby FBI nevyšetřovala jejich nelegální zpravodajské aktivity, “zneužívání pravomoci a přečiny” na půdě USA. Není to jen Clarke. Spoustu vysokých vládních anti-teroristických expertů zpochybňuje stanovisko CIA týkající se těchto událostí.

Článek z Raw Story shrnuje fakta o tom, nakolik měly americké zpravodajské služby povědomí o aktivitách únosců v USA před útoky 11/9:

James Bamford, autor knihy The Shadow Factory, ve své knize z roku 2008 zkoumal práci NSA (pozn. Národní bezpečnostní agentura) a zjistil, že tato agentura úzce monitorovala únosce letadel, když se pohybovali po Spojených státech a komunikovali s operačním centrem Usámy bin Ladina v Jemenu. NSA odposlouchávala  bin Ladinův satelitní telefon, a to od roku 1996.

***
PBS také zjistila, že “Komise pro vyšetřování 11/9 nikdy nezkoumala roli NSA v širším selhání zpravodajských služeb v době útoků na Světové obchodní centrum a Pentagon. Kdyby tak učinila, byla by schopna pochopit, do jaké miry měla agentura k dispozici důležité části skládačky, které ale nikdy nedala dohromady, ani nezveřejnila všechny dostupné informace CIA či FBI.“

V recenzi na Bamfordovu knihu bývalý senátor a člen Komise pro vyšetřování 11/9 Bob Kerry napsal: “Podle pozdějšího zjištění Komise pro vyšetřování 11/9 činitelé americkách zpravodajských služeb věděli, že al-Kaida plánovala schůzku v Malajsii, zjistili jména dvou rekrutovaných útočníků Khalida al-Mihdhara a Nawafa al-Hazmiho, kteří se schůzky účastnili, a měli podezření, že jeden z nich, možná oba, odletěli do Los Angeles. Bamford odhalil, že NSA po celé měsíce odposlouchávala jejich telefonáty do Jemenu, agentura se však “nikdy nenamáhala” vysledovat, odkud telefonáty pocházely. “FBI bylo oznámeno, že Hamid mohl být kdykoliv nalezen během několika sekund.””

Michale Scheuer, bývalý analytik CIA, řekl PBS: “Žádní z těchto informací, o kterých dnes večer mluvíme, není ve zprávě Komise pro vyšetřování 11/9. Jednoduše to všechno ignorovali.”

Nejenže tehdejší ředitel Michael Heyden nikdy nebyl přiveden k odpovědnosti ze tyto udajné chyby NSA, ale byl ještě k tomu pověřen dohledem na mohutné rozšíření domácího sledování během Bushovy vlády. V roce 2006 mu byla udělena funkce ředitele CIA.

A protože NSA doručuje zprávy přímo Bílemu domu, celá teorie o tom, že k 11/9 došlo kvůli “válkám o území” mezi jednotlivými zpravodajskými službami, není udržitelná. Ve skutečnosti  NSA a další zpravodajské služby dodaly Bílému domu dostatek informací, aby 11/9 bylo zastaveno, Bílý dům je ale ignoroval a přerušil další vyšetřování.

Únosci bydleli s informátorem FBI:

Vyšetřovatelé Společného kongresového vyšetřovací komise (11/9) zjistili, že informator FBI byl hostitelem, a že dokonce pronajimatelem místnosti dvoum únoscům v roce 2000; když vyšetřovatelé chtěli vyslechnout informátora, FBI jim to přímo zamítla a pak jej ukryla na neznámé místo; vysocí činitelé v FBI prohlásili, že tyto zakrývací manévry byly podniknuty na příkaz z Bílého domu. (pozn. více viz odkaz na článek z NY Times)

Informace v tomto článku jsou převzaty ze stránky WashingtonsBlog.com, kde naleznete doplňující informace a odkazy

Reklamy
komentáře 2 leave one →
  1. SocTraf permalink*
    28/08/2011 16:01

    Komentář R McGoverna ke Clarkově obvinění Teneta:

    Former CIA analyst and founder of Veteran Intelligence Professionals for Sanity Ray McGovern joins us to discuss Richard Clarke’s recent allegations that CIA director George Tenet deliberately withheld information about two of the alleged 9/11 hijackers in the US before 9/11. We also discuss the war in Libya.

    http://www.corbettreport.com/interview-364-ray-mcgovern/

Trackbacks

  1. Co má Saudská Arábie společného s útoky 11/9? « Sociologická trafika

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: