Skip to content

Republikán Romney: Bůh stvořil USA, aby vládly světu

09/10/2011

Favorit republikánů pro prezidentské volby v příštím roce Mitt Romney se dnes vyslovil pro agresívnější americkou diplomacii, protože podle něj bůh stvořil Spojené státy, aby vládly světu. Prezident Barack Obama v tomto směru prý zemi oslabil. (lidovky.cz)

čti: http://www.lidovky.cz/republikan-romney-buh-stvoril-usa-aby-vladly-svetu-fx6-/ln_zahranici.asp?c=A111007_215728_ln_zahranici_ape

Romneyho nepřiměřená exaltovanost mi připomíná fantasmagoričnost jisté písničky od R Kelleyho. Jeho populistickou rétoriku a demagogii je nejlépší si porovnat s volebním projevem Rona Paula. Ten totiž umí vysvětlit, že zájmy vojensko-průmyslového komplexu a amerických voličů nejsou totéž. Establishmentoví republikáni se taky často projevují jako ignoranti a tupci – připomeňme Sarah Palinovou, která neví, že Afrika je kontinent, nebo Michele Bachmanovou, která své příznivce straší mocenským růstem Sovětského svazu (více o republikánských kandidátech Daniel Veselý); co se týče chápání zahraniční politiky je Ron Paul v porovnání s Romneym, Bachmanovou a spol. v naprosto jiné lize a právě narozdíl od Romneyho mluví o dnešním působení USA ve světě v úplně jiném tónu.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: