Skip to content

Melodramatické spiknutí, které smrdí bushovinou

12/10/2011

Tereza Spencerová, Literární noviny

Sice už to papouškuje i český mainstream, ale i přesto údajné odhalené a zmařené spiknutí Teheránu s mexickou narkomafií s cílem zabít saúdského velvyslance v Americe a navrch vyhodit do vzduchu i izraelskou ambasádu tamtéž smrdí na sto honů. A evokuje zlaté časy neexistujících iráckých zbraní hromadného ničení.

Aby bylo jasno hned od počátku, netvrdím, že v USA neexistují nějací dva Íránci, z nichž jeden obchoduje s ojetými auty, kteří chtějí alláhvíproč zabít saúdského velvyslance, ale spojovat tuhle teoretickou pravděpodobnost s íránskými Revolučními gardami nebo dokonce s íránskou vládou („mezinárodní spiknutí částí íránské vlády“) je fakt ubohé, bushovsky ubohé.

Jak tedy ministr spravedlnosti USA Eric Holder ve skutečnosti spiklence spojil s íránskou vládou? Prohlásil, že oba muži mají napojení na tajné Oddíly Kuds… Podle zjištění prý o plánu věděli i jiní spiklenci v Íránu a schválili ho. Toť vše.

předkládaném kýčovitém melodramatu se ale dají najít i úsměvné pasáže, třeba když je drogový kartel, který se měl na spiknutí podílet, popisován jako „sofistikovaný“, tedy žádní hejhulové. A při dojednávání vraždy se prý oba Íránci Mexičanů jen tak mimochodem zeptali: „Hele, chlapi, a ste dobrý i s výbušninama?“ Tarantino by to nesepsal líp. (Mimochodem, zvláštní je, že týž Eric Holder, který nyní brojí proti Teheránu a mexickým drogovým kartelům, osobně přihlížel oficiálním dodávkám americkým zbraní do Mexika, které mířily rovnou do rukou právě kartelů.) A do toho New York Times cituje návladního na tiskové konferenci s tím, že po celou dobu vše monitorovali agenti, a „tak žádné výbušniny nebyly nikdy nikde uloženy a ve skutečnosti nikdo nebyl v žádném nebezpečí.“ V překladu to znamená, že je to všechno vymyšlené od A do Z.

(celý článek: Melodramatické spiknutí, které smrdí bushovinou)

Reklamy
komentáře 2 leave one →
 1. SocTraf permalink*
  12/10/2011 23:57

  Veterán CIA: USA se ve věci íránského spiknutí „nebezpečně mýlí“
  Bývalý zpravodajský analytik Robert Baer v pořadu stanice ABC The World Today varoval Obamovu administrativu, aby ustoupila od obviňování Íránu z pokusu o zabití saúdského velvyslance ve Washingtonu. Podle Baera bylo spiknutí natolik amatérské (způsob zaslání peněz, přímočaré spojení s mexickou drogovou mafií), že patrně nebylo naplánováno íránskými úřady, a americké vyhodnocení je možná nebezpečným omylem. Baer se domnívá, že Spojené státy musejí otevřít přímý diplomatický kanál s íránským režimem, protože jinak hrozí válka.
  blisty.cz

  nezávisle na obvinění Íránu R McGovern mluvil o tom, že Írán má teroristickou kapacitu „o které se al-Kajdě může jenom zdát“ (http://antiwar.com/radio/2011/10/05/ray-mcgovern-32/), proč by se Íránci ztrapňovali akcemi hodných děcek navedených k terorismu FBI (víc než 90% procent pokusů o útok v USA vzniká právě takto), když majíschopnost rozpoutat skutečnou smršť dejme tomu v Afghánistánu. Připomínám, že i bývalý šéf Mossadu upozorňoval an to, že je Netanjahuova vláda schopná začít s Íránem válku (http://www.ceskapozice.cz/zahranici/svetove-udalosti/byvaly-sef-mossadu-hloupy-utok-na-iran-budovani-demokracie-v-izraeli). To by určitě ale museli nějak elegantně narafičit a vzhledem k tomu, že jsou v regionu stále více izolovaní, je tento scénář ještě víc pravděpodobný.

 2. SocTraf permalink*
  15/10/2011 16:45

  Former CIA officer Philip Giraldi discusses the inside information on the alleged Iranian plot to assassinate Saudi Arabia’s ambassador to the US; indications that the plot was legitimate but an amateurish rogue operation – not the work of Iran’s government; escalating talk of “all options on the table” for military retaliation against Iran; and why it’s never a good sign when Saudi Arabia and Israel agree on a common regional enemy.

  MP3 here. (18:30)
  http://antiwar.com/radio/2011/10/13/philip-giraldi-51/

  Saudi Arabia refrains from fingering Iran in alleged assassination plot
  The US continues to ratchet up pressure on Iran over an alleged assassination plot against the Saudi ambassador to the US. But Saudi Arabia Wednesday said it was working to determine who was responsible.

  http://www.csmonitor.com/World/Middle-East/2011/1014/Saudi-Arabia-refrains-from-fingering-Iran-in-alleged-assassination-plot

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: