Přejít k obsahu webu

Přibývá důkazů o tom, že Írán vraždu saudskoarabského vyslance neplánoval

20/10/2011

Ray McGovern, bývalý dlouholetý analytik CIA, v souvislosti s případem M. Arbabsiara, který byl údajně někým z vedení Iránské revoluční gardy nebo Al-Kuds pověřen s pomocí mexisckého drogového kartelu zavraždit saudskoarabského vyslance do USA, upozorňuje na názor bývalého činitele CIA Ray Closeho, podle něhož je je dost možné, že operaci zorchestrovala nějaká třetí strana a implicitně ukazuje na Izrael:

V operační centrále CIA kdysi bývali skuteční profíci. Jeden z nich byl Ray Close, po dlouhou dobu specialista CIA na arabský svět a bývalý šéf ústředny CIA v Saudské Arábii, a ten mi ve středu řekl, že bychom si měli položit velmi jednoduchou otázku:

„Kdyby jsi byl íránský operativec v utajení, který dostal instrukce najmout zabijáka a zavraždit vyslance Saudské Arábie ve Washingtonu, proč by jste k SAKRU považoval za nutné vysvětlit domnělému mexickému (…), že tato vražda byla naplánována a bude financována tajnou organizací v Íránu.

„Kdokoliv sestrojil tento příběh chtěl, aby byl „komplot“ odhalen… aby vznikla vážná krize ve vztazích mezi Íránem a Spojenými státy. Která dlaší vláda na Středním východě by nejraději viděla se tyto vztahy ubrat o velký krok směrem k vojenské konfrontaci?“

Pokud váháte s odpovědí, možná jste nevěnovali věci pozornost. Mnozí se už tomuto tématu věnovali. Můj poslední výpad vrhající světlo na israelsko-íránsko-americký nexus vyšel deset dnů zprátky pod názvem „Israel’s Window to Bomb Iran.“

zdroj: http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=27094

Stejný názor má bývalý činitel CIA Philip Giraldi, který v rozhovoru pro Antiwar Radio spekuluje o tom, jak by taková operace mohla být provedena.

Investigativní novinář Gereth Porter v rozhovotu pro The Real News a pro Antiwar Radio mluví např. o absenci skutečných důkazů o koneksi na některého z velitelů Iránské revoluční gardy nebo Al-Kuds a o indikacích, že Arbabsiar mohl do styku s informátorem DEA vstoupit jen za účelem prodeje drog. Dalším problematickým bodem je absence nahrávek z Arbabsiarových výslechů z doby, kdy už přistoupil na spolupráci s FBI/DIA, protože ty by podle Portera musely být nahrávány v případě, kdy by se jednalo o ohrožení státní bezpečnosti, tj. kdyby na nich dotyčný vyslýchaný zmínil plánovaný teroristický útok (viz rozhovor z Antiwar Radio). O podivnosti Arbabsiarova případu se sice běžně píše (Hospodářky třeba ano, Lidovky ne), Porter ale o případu píše a mluví v celé jeho složitosti a vychází z dokumentů ze soudního přelíčení. Co je podstatné, je že  podle oficiální stanoviska Bílého domu konekce mezi rádoby konspirátorem Arbabsiarem a íránskými vojenskými a zpravodajskými elitami existuje (přestože nebyli s to předložit důkaz) a to je velice alarmující.

komentáře 3 leave one →
 1. SocTraf permalink*
  20/10/2011 01:18

  Investigativní historik a žurnalista Gareth Porter, který pracuje pro uznávanou zpravodajskou agenturu Inter Press Service, dokonce detailně( http://www.counterpunch.org/2011/10/14/more-sting-than-plot/) uvádí, že legální dokument, jenž líčí důkazní břemeno, poskytuje vícero náznaků, že tato kauza je spíše výsledkem práce FBI a informátora amerického Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA). Tedy, že jde o jakousi léčku přichystanou na Íránce – a své tvrzení podepírá řadou argumentů.

  http://blisty.cz/art/60633.html

 2. SocTraf permalink*
  24/10/2011 10:28

  Andrew Napolitano (bývalý soudce nejvyššího soudu státu New Jersey, který je nyní politickým analyzátorem pro TV Fox News) zpovídal v pořadu Freedom Watch (Stráž svobody) bývalého operativce CIA a šéfa skupiny, která šla po Bin Ládinovi, Michaela Scheuera, který v pořadu vyjádřil názor, že jediní, kteří by mohli mít užitek z údajně Íránci chystaného atentátu na velvyslance Saúdské Arábie při OSN Abdula al Džubajra, jsou Izraelci a právě Saúdové. Volný překlad toho, co bylo řečeno, následuje.

 3. SocTraf permalink*
  05/11/2011 21:37

  G Porter: Debunking the Iran ‘Terror Plot’
  http://original.antiwar.com/porter/2011/11/04/debunking-the-iran-terror-plot/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: