Skip to content

Iráčané pálili americké vlajky při oslavách odchodu amerických vojsk

17/12/2011

Ke stažení posledních zbývajících amerických jednotek z Iráku, které bylo tečkou za posledním z nespočetných „konců“ války v Iráku, poslanec Duncen Hunter zlostně odsoudil Obamu za to, že nechválil víc otevřeně velké vojenské vítězství, kterým bylo dobytí Iráku.

Obama ale prohlásil válku za „úspěch“ a řekl, že devět let okupace bylo „neobyčejným výkonem“ a „jednou z nejskvělejších kapitol v historii amerického vojska.“

Irák, který „opouští“ (musíme pominout soukromou armádu Ministerstva zahraničí a obří ambasádu), se změnil k nepoznání od Iráku, do kterého Amerika přišla v roce 2003. Počet obyvatel významně klesl z důvodu odchodu uprchlíků, kteří utíkali před invazí vojska, a obřího počtu válečných obětí, města přitom jsou více než kdy předtím segregovaná podél náboženských linií.

Je to ale Irák, kdo oslavuje, a to už jenom proto, že nejviditelnější známky americké okupace, pozemní jednotky, opouští zemi. Iráčané vyšli do ulic a slavili asi tak jako v těchto dnech slaví celý svět, přičemž pálili americkou vlajku a radovali se z nepřítomnosti amerických jednotech se zbraněmi, kterými se na nich cvičili.

Demonstranti dnes řekli, že to byla „první z každoročních“ oslav tohoto typu, kterými si chtějí připomínat ty Iráčany, kteří bojovali proti okupaci. Pokud bude druhá taková každoroční oslava bez přítomnosti amerických vojsk je ještě stále otázkou.

zdroj: http://news.antiwar.com/2011/12/14/flags-burn-as-last-us-troops-trickle-out-of-iraq/

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: