Skip to content

Foreign Affairs: Je čas zaútočit na Írán

29/12/2011

Z náhledu k článku na FA:

Avšak ti, kteří jsou vůči vojenské akci skeptičtí, nevidí skutečnou hrozbu americkým zájmům na Středním východě i v dalších oblastech, kterou představuje Írán vyzbrojený jadernou zbraní. Jejich chmurné předpovědi předpokládají, že léčba by byla horší než nemoc – tedy že důsledky amerického útoku na Írán by byly stejně negativní nebo dokonce horší než Írán, který dosáhl svých nukleárních ambic. To je ale chybný předpoklad. Pravdou je, že vojenský útok, který má za cíl zničit íránský jaderný program, pokud bude proveden s rozvahou, může ušetřit region a svět velice reálné hrozby a dramaticky zlepšit dlouhodobou bezpečnot Spojených států.

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. SocTraf permalink*
  29/12/2011 23:51

  zajímavé – ke skeptikum patří i prominentní člen CFR Zbignew Brzezinski:

 2. SocTraf permalink*
  30/12/2011 13:14

  Iran ‚Threatens‘ Self-Defense
  Flynt Leverett on the failure of US hegemony

  Flynt Leverett, former Senior Director for Middle East Affairs at the National Security Council, discusses Iran’s threat to close the Strait of Hormuz, as a response to sanctions that may eventually cut off Iran’s oil exports; why the US and Israel don’t really have a problem with Iranian nuclear weapons, just Iran’s refusal to submit to US regional hegemony; Israel’s “red line” on Iran’s uranium enrichment at Qom; why US foreign policy planners don’t learn from prior mistakes (because superpowers don’t have to); and why waging war with borrowed money is a sure sign of a declining empire.

  http://antiwar.com/radio/2011/12/30/flynt-leverett-7/

 3. SocTraf permalink*
  30/12/2011 13:18

  Mossad chief: Nuclear Iran not necessarily existential threat to Israel
  Tamir Pardo says Israel using various means to foil Iran’s nuclear program, but if Iran actually obtained nuclear weapons, it would not mean destruction of Israel.
  http://www.haaretz.com/print-edition/news/mossad-chief-nuclear-iran-not-necessarily-existential-threat-to-israel-1.404227#.Tvx3xeqCgi0.gmail

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: